Бабин Яр
Нас не зломить повік, бо ми не поодинці,
А попліч ідемо крізь темряву негод...
Не умирать, а жить, євреї, українці!
Нехай живе народ!*_
В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр - символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.
29–30 вересня 1941 року у Бабиному Яру розстріляли майже 34 тисячі київських євреїв.
Це чи не наймасовіший одноразовий розстріл часів Другої світової війни. З 1941 по 1943 роки нацисти розстріляли в Бабиному Яру в Києві від 70 до 100 тисяч людей, убивши майже все єврейське населення міста. Також у Бабиному Яру були вбиті роми, українці, радянські військовополонені, пацієнти психіатричної лікарні.
З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у Ракобовтівській філії Буського ОЗЗСЗ І-ІІІ ст. №1 проведено урок пам'яті «Бабин Яр: символ вічної скорботи». Учні занурились у трагічну атмосферу осінніх днів 1941 року – днів, коли нацисти почали знищення київського єврейства.
Метою уроку було сформувати в учнів усвідомлення того, що мир та злагода між людьми – найвищі на землі цінності, що особливо помітно у нашому трагічному сьогоденні.
Карпа О.Я. ,
вчитель історії.