Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Обов'язки учнів

Date: 13 липня 2022 о 08:01, Refreshed 14 жовтня 2022 о 21:50

Обов’язки учнів

1. Виконувати статут школи.

2. Оволодівати знаннями.

3. Не пропускати уроки, не запізнюватися на заняття.

4. Приходити до школи охайними, в шкільній формі.

5. Акуратно вести щоденник і подавати його за першою вимогою вчителя.

6. Брати активну участь у житті школи, підтримувати і примножувати традиції школи, брати активну участь у позакласній і гуртковій роботі.

7. Бути ввічливим у спілкуванні з учителями, з повагою ставитись до батьків. Проявляти милосердя, турбуватися про молодших.

8. Гідно поводити себе, дотримуватися культури поведінки.

9. Бережливо ставитись до державного, суспільного і особистого майна, охороняти природу.

10. Діяти завжди на благо колективу, турбуватися про честь і підтримку традицій школи.

11. Підкорятися вказівкам та розпорядженням директора школи, педагогічної ради, а також постановам шкільного самоврядування.

Права учнів

1. На захист прав особистості і ввічливе ставлення до себе.

2. На вибір факультативів, гуртків, екзаменів із окремих предметів і складання екстерном програми НФН.

3. На відкриту оцінку своїх знань, отримання об’єктивної оцінки із предметів.

4. На завчасне повідомлення про строк контрольної роботи, вимагати проведення не більше двох контрольних робіт у день і не більше п’яти контрольних робі у тиждень.

5.Вносити пропозиції в раду, адміністрацію школи по покращенню програмного навчання і виховання.

6. На забезпечення якісним харчуванням.

7. Висловлювати класному керівнику, директору, вчителям свої проблеми і отримувати від них допомогу, пояснення, відповіді.

8. Відкрито висловлювати свою думку стосовно життя школи, не принижуючи гідності інших.

9. Представляти школу в конкурсах, оглядах, змаганнях та інших заходах відповідно зі своїми можливостями і вміннями.

10. На звільнення від уроків згідно заяви батьків.

Права й обов'язки учнів

У п. 1 статті 51 закону України «Про освіту» зазначено, що учні мають гарантоване державою право на:

• навчання для здобуття певного освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів;

• вибір навчального закладу, форми навчання, освітньо-професійних та індивідуальних програм, позакласних занять;

• одержання направлення на навчання, стажування до інших навчальних закладів, у тому числі за кордоном;

• користування навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою базою навчального закладу;

• доступ до інформації в усіх галузях знань;

• участь у науково-дослідній, дослідно-конструкторській та інших видах наукової діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах;

• особисту або через своїх представників участь у громадському самоврядуванні, в обговоренні, вирішенні питань удосконалення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту тощо;

• участь в об'єднаннях громадян;

• безпечні й нешкідливі умови навчання та праці;

• трудову діяльність у встановленому порядку в позаурочний час;

• захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства, від дій педагогічних, інших працівників, які порушують права або принижують їх честь і гідність.

Відповідно до п. 1 статті 52 закону України «Про освіту» обов'язками учнів є:

• додержання законодавства, моральних, етичних норм;

• систематичне та глибоке оволодіння знаннями, практичними навичками, професійною майстерністю, підвищення загального культурного рівня;

• додержання статуту, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.

Згідно з п. 3 цієї ж статті інші обов'язки осіб, які навчаються, можуть установлюватися законодавством, положеннями про навчальні заклади та їх статутами.

Comments:
Only authorized users can leave comments.